top of page

Kas ir sīkdatnes?

Sīkdatne (angļu val. cookie) ir neliela teksta datne, kas tiek saglabāta jūsu datorā vai portatīvajā ierīcē, kad apmeklējat tīmekļa vietni.

  • Pirmās personas sīkdatne ir sīkdatne, ko iestata tīmekļa vietne, kuru apmeklējat. To var izlasīt tikai šī vietne. Turklāt tīmekļa vietne var izmantot ārējus pakalpojumus, kuri arī iestata savas sīkdatnes, ko sauc par trešās personas sīkdatnēm.

  • Pastāvīgā sīkdatne ir sīkdatne, kas tiek saglabāta jūsu datorā un, kad aizverat pārlūkprogrammu, netiek automātiski izdzēsta atšķirībā no sesijas sīkdatnes, kas, pārlūkprogrammu aizverot, tiek izdzēsta.

Ikreiz, kad apmeklēsiet SIA Vidusdaugavas Meži pārvaldītās tīmekļa vietnes, jums sīkdatnes būs vai nu jāpieņem, vai jānoraida.

Sīkdatnes liek vietnei kādu laiku atcerēties jūsu iestatījumus (izvēlēto valodu u. tml.).

Tādējādi, kad vienā apmeklējuma reizē pārlūkojat dažādas vietnes lapas, jums iestatījumi nav jānorāda atkārtoti.

Sīkdatnes var izmantot arī tam, lai izveidotu anonīmu statistiku par mūsu vietņu pārlūkošanas pieredzi.

Kā mēs sīkdatnes izmantojam?

SIA Vidusdaugavas Meži pārvaldītās tīmekļa vietnēs lielākoties tiek izmantotas pirmās personas sīkdatnes. Tās ir sīkdatnes, ko iestata un kontrolē SIA Vidusdaugavas Meži nevis kāda ārēja organizācija. Tās ir analītiskās, mārketinga un funkcionālās sīkdatnes. 

Iegūtie sīkdatņu dati arī netiek kopīgoti ar trešām personām un netiek izmantoti nekādiem citiem mērķiem. Dati tiek glabāti 12 mēnešus.

Sīkdatņu izdzēšana no ierīces

Visas sīkdatnes, kas jau ir iestatītas jūsu ierīcē, varat izdzēst, no pārlūkprogrammas iztīrot pārlūkošanas vēsturi. Tādējādi tiks likvidētas visas sīkdatnes no visām tīmekļa vietnēm, ko esat apmeklējis.

Tomēr ņemiet vērā, ka kādu saglabāto informāciju (piemēram, saglabātos pieteikšanās datus, vietnes iestatījumus) varat arī pazaudēt.

Tīmekļa vietņu sīkdatņu kontrole

Sīkdatņu un privātuma aizsardzības iestatījumus varat pārbaudīt un kontrolēt savā pārlūkprogrammā.

Sīkdatņu bloķēšana

Vismodernākās pārlūkprogrammas var iestatīt tā, lai ierīcē netiktu iestatīta neviena sīkdatne, bet tad var nākties dažus iestatījumus manuāli pielāgot ikreiz, kad apmeklējat vietni vai lapu. Daži pakalpojumi un funkcijas tad, iespējams, vairs nedarbosies pareizi (piemēram, pieteikšanās profilā ar saglabātiem datiem).

bottom of page