top of page

Meža stādīšana un jaunaudžu kopšana

Stadishana.png
"Vidusdaugavas meži" - 
ar rūpēm par Jūsu mežu
Kā "Vidusdaugavas meži" Jums palīdzēs?

Meža stādīšana ir komplekss pasākums, kas sastāv no dažādiem posmiem. Uzticot meža stādīšanu "Vidusdaugavas Meži", Jūs iegūsiet profesionālu pieeju un kvalitatīvi veiktu darbu. Mūsu kompetentā komanda sniegs Jums konsultāciju un veiks visus nepieciešamos darbus, lai meža stādīšana Jūsu mežam nestu maksimāli lielāko vērtību un nākotnes atdevi. 

  1. Pirms meža stādīšanas, mēs pārliecināsimies par augsnes stāvokli un veiksim visas nepieciešamās darbības, lai augsni sagatavotu, kopā ar Jums, ņemot vērā vēlmes, vajadzības un iespējas, vienosimies par optimālu stādāmo materiālu - strādājam tikai ar sertificētiem un pieredzējušiem stādāmā materiāla piegādātājiem. Tālāk izvēlētais materiāls tiek transportēts, uzglabāts atbilstošos termiskos apstākļos un sagatavots stādīšanai. Būtisks aspekts veiksmīgam iznākumam ir tieši šī stādāmā materiāla sagatavošanas fāze. Mēs pārliecināsimies par stādu sakņu kvalitāti un veiksim nepieciešamās izmaiņas, uzglabāsim atbilstošā temperatūrā un stādīšanas laikā kontrolēsim visu stādu maksimāli efektīvu izlietošanu.

  2. Stādīšanai optimāls laiks ir pavasarī līdz pumpuru plaukšanai vai pēcāk - oktobrī (kad beidzies aktīvais veģetācijas periods), taču stādīšanas laiks atkarīgs arī no augsnes un stādiem, tāpēc precīzu laiku, kad stādīt mežu, noteiksim individuāli, ņemot vērā dažādus faktorus.

  3. Stādvietu skaitu un stādījuma biezības kontroli veiksim jau iepriekš, saskaņojot ar Jums, tā kā tas ir atkarīgs no koku veida, augsnes un kopējā teritorijas lieluma, kas tiek apstādīts. 

Meža stādīšanas process
Jaunaudžu kopšana

Pēc veiksmīga meža stādīšanas procesa noslēgšanās, sākas ne mazāk atbildīga meža mūža fāze - kopšana un apsaimniekošana. Lai mežs izaugtu veselīgs un tam būtiski pieaugtu nākotnes vērtība, kopšanai ir milzīga nozīme. "Vidusdaugavas Meži" galvenā misija ir spēcīgu Latvijas mežu veicināšana un uzturēšana, tieši tāpēc mēs būsim labākais partneris meža apsaimniekošanā. 

bottom of page